BookingVila-logo

جستجوی پیشرفته


شرایط و ضوابط استفاده از سامانه بوکینگ ویلا

تعاریف و اصطلاحات:

اقامتگاه: شامل هر گونه محل اقامت اعم از ویلا، سوئیت، آپارتمان، اقامتگاه بومگردی و هتل می‌باشد. کاربر: کلیه افرادی (اعم از مسافران، میزبان‌ها و رابط‌ها) که وارد سایت بوکینگ ویلا شده و یا عضو آن می‌شوند میزبان و رابط: کاربرانی که اقامتگاه تحت مالکیت خود و یا ملکی که اختیارات قانونی لازم از طرف مالک اصلی آن دارا هستند را جهت اجاره و یا خدمات در سایت بوکینگ ویلا ثبت می‌نمایند.

قوانین عمومی سایت:

 1. وب سایت بوکینگ ویلا ( از این پس بوکینگ ‌ویلا) متعلق به شرکت توسعه مهر آراسته به شماره ثبت 502180 و شناسه ملی 14006396531 است و تابع قوانین و مقررات لازم‌الاجرا در کشور جمهوری اسلامی ایران بوده و عضویت و اطلاعات وارد شده توسط کاربران که مغایر با این قوانین تشخیص داده شود بدون اطلاع قبلی و با تصمیم بوکینگ‌ویلا حذف یا مسدود خواهد شد و بوکینگ‌ویلا خود را موظف به توضیح علت این موارد نمی‌داند.
 2. کاربران سایت بوکینگ ویلا، مسوول مستقیم صحت و اصالت اطلاعات ارسالی به بوکینگ‌ویلا می‌باشند و مسئولیت پاسخگویی به هرگونه حقوق و ادعای اشخاص ثالث و شکایت و دعاوی در مورد محتوای اطلاعات از جمله (و نه محدود به) نادیده گرفتن مالکیت معنوی (copyright) یا اصول اخلاقی، صددرصد به‌ عهده کاربران است.
 3. میزبان موظف است مجوزهای مربوطه از وزارت میراث فرهنگی و گردشگری، اداره اماکن، شهرداری و سایر مراجع قانونی را کسب و در معرض نمایش عموم قرار دهد.
 4. سایت بوکینگ ویلا صرفا واسطی میان مسافران و میزبانان می‌باشد و در قبال خسارات وارد شده از طرف مسافر به اقامتگاه‌ها و اماکن رزرو شده در این سامانه و یا هرگونه خسارت جانی یا مالی وارده بر صاحبان یا رابطان و یا مسافران ناشی از بلایای طبیعی و یا خطاهای انسانی عمدی یا سهوی هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد و جبران کلیه خسارات مادی و معنوی وارده برعهده ی شخص مسافران و صاحبان یا رابطان ویلاها می‌باشد.
 5. بوکینگ ویلا می‌تواند به منظور اصلاح یا تغییر قوانین ومقررات سامانه اقدام نماید وکاربران موظفند بصورت مستمر از این مقررات دیدن کنند تا از شرایط جاری آگاه شوند. استمرار استفاده از خدمات وب‌سایت بوکینگ‌ویلا به منزله پذیرش مقررات و شرایط اصلاحی یا جدید است و کاربران حق هرگونه اعتراضی را از خود سلب و ساقط نموده‌اند.

قوانين رزرو برای مسافران:

 1. قیمت اعلام شده با درنطر گرفتن تمام هزینه‌ها و مالیات محاسبه گردیده است و شما در ویلا بابت رزرو خود هزینه ای پرداخت نخواهید کرد.
 2. زمان تحویل و یا تخلیه اتاق مطابق با ساعات درج شده در صفحه آن اقامتگاه می باشد در صورت نیاز به تحویل اقامتگاه زودتر از زمان مورد نظر و یا تخلیه دیرتر از زمان اعلام شده حتما هماهنگی قبلی با میزبان انجام پذیرد.
 3. صحت و سقم كليه اطلاعات و مشخصات درج شده از اقامتگاه‌ها اعم از : نرخ اجاره، روش محاسبه مالیات، حق سرويس، استخر و سونا، كليه امكانات و تجهيزاتي كه بر روي سايتhttps://bookingvila.com و اپلیکیشن متصل به سامانه رزرواسیون بوکینگ ویلا قرار دارد، از میزبان مربوطه استعلام شده است و بوکینگ ویلا عينا مطالب را در سايت نمايش داده است، لذا كليه مسئوليت هاي مربوط به اطلاعات بر عهده میزبان اقامتگاه مورد نظر مي باشد. شما مسافر گرامی در صورت وجود هر گونه تناقض در اطلاعات اقامتگاه‌ها می‌توانید با پشتیبانی بوکینگ ویلا تماس گرفته و مراتب را اطلاع دهید تا اقامتگاه‌های نامناسب از وبسایت حذف شوند. در كليه رزروهايي كه بطور خودكار تا انتها بصورت اينترنتي انجام شده و يا آنهايي كه در مرحلة نهايي با مجوز و تاييد نهايي بوکینگ ویلا، نهايي مي گردند، ممکن است در مواردي نادر، احتمال لغو رزرو تنها چند ساعت ( اداری ) پس از انجام رزرو اينترنتي بدلايل اشتباهات میزبان، مشاهده خرابي و مشكلات در اقامتگاه رزرو شده، و يا اشتباهات كارمندان بوکینگ ویلا و يا مسئولین رزرواسيون اقامتگاه وجود خواهد داشت، كه در اين موارد سعي مي گردد اقامتگاه ديگري در همان زمان براي مسافر تهيه شده و يا در صورت عدم امكان، وجه به مسافر بازگردد، و در اين موارد مسافر حق هيچگونه اعتراضي به بوکینگ ویلا را نخواهد داشت. پس از پرداخت و قطعی شدن رزرو جهت هماهنگی ساعت تحویل اقامتگاه و سایر هماهنگی‌ها با شماره تلفن میزبان، که در رسید شما درج گردیده است، تماس حاصل نمایید.
 4. هر اقامتگاه دارای قوانین لغو رزرو خاصی است که در صفحه هر اقامتگاه درج شده است و کلیه مسافرانی که اقدام به رزرو می‌نمایند از این قوانین آگاه می‌باشند و در صورت لغو رزرو، حق هرگونه اعتراض را از خود ساقط می‌نمایند. لغو رزرو می‌بایست از طریق همان نام کاربری که شماره‌ ایشان در لحظه رزرو ثبت شده است، انجام گردد و عودت وجه حداکثر تا 48 ساعت کاری به صورت پایا به حساب همان مسافر عودت خواهد شد و امکان بازگشت وجه به حساب شخص دیگری وجود ندارد در صورت وجود هرگونه مغایرت در اطلاعات با امور مالی سایت بوکینگ ویلا تماس حاصل فرمائید.
 5. در صورت عدم مراجعه مسافر در زمان رزرو، اقامتگاه براي مسافر خالي نگاه داشته شده و هيچگونه وجهي مسترد نخواهد شد. همراه داشتن مدارک هویتی و اوراق شناسایی مانند کارت ملی و شناسنامه در زمان مراجعه به اقامتگاه الزامی است و سامانه رزرواسیون بوکینگ ویلا هیچگونه مسئولیتی در مورد عواقب عدم ارائه مدارک هویتی و شناسایی نخواهد داشت. ارائه اصل سند شناسایی و محرمیت زوجین مطابق با مشخصات میهمان الزامی می‌باشد.
 6. پذیرش خانم‌های مجرد بدون همراهی مرد محرم در اقامتگاه امکان پذیر نمی‌باشد مگر اینکه سفر جهت شرکت در امتحان، کنکور، مسابقه و یا ماموریت اداری به استناد گواهی لازم باشد.
 7. امکان ثبت نام و رزرو در سایت بوکینگ ویلا فقط برای افراد بالای 18 سال مقدور است. در غیر اینصورت باید تحت نظارت قیم قانونی انجام گردد.
 8. تمامی هماهنگی‌های قبلی جهت شرایط خاص باید در واچر مسافر ( تاییدیه رزرو) ثبت گریده باشد در غیراینصورت قابل قبول نخواهد بود.
 9. در صورت پرداخت به روش غیر اینترنتی (کارت به کارت یا لینک پرداخت) فورا پرداخت خود را به پشتیبانی رزرو بوکینگ ویلا اطلاع داده و تاییدیه رزرو دریافت نمایید در غیر اینصورت مسئولیتی متوجه سامانه رزرواسیون بوکینگ ویلا نخواهد بود. رزرو پس از پرداخت کامل مبلغ قطعی خواهد بود، واریزی علی الحساب و یا عدم اعلام به سامانه پس از واریزی و یا مشکلات سیستم بانکی در پرداخت آنلاین بطوریکه وجه آن به حساب بوکینگ‌ویلا واریز نگردیده باشد بعنوان رزرو قطعی منظور نخواهد شد. بوکینگ‌ویلا بدلیل نسبی بودن خدمات، هيچگونه مسئوليتي در قبال مواردي مانند كيفيت اقامتگاه، كيفيت استخر، امکانات و خدمات اقامتگاه و غيره ندارد.
 10. قطعی بودن رزرو و شرایط رزرو شده صرفا به واچر ( تاییدیه رزرو ) مستند است و شرایطی غیر از این رسمیت نخواهد داشت در صورتی که در تاییدیه رزرو موارد درخواست شده شما ذکر نشده است فورا پیگیری نمایید. تا زمانی که رزرو شما آماده پرداخت نشده باشد احتمال تغییر تخفیف‌های اعلام شده وجود دارد در حقیقت قیمت اعلام شده در تاییدیه رزرو شما تازمانی اعتبار دارد که رزرو خود را قطعی نمایید در صورتی که رزرو شما منقضی گردد احتمال تغییر قیمت وجود دارد و ممکن است در صورت پیگیری مجدد قیمت تغییر نماید.
 11. ورود حیوانات خانگی یا غیراهلی به ملک مورد اجاره ممنوع می باشد مگر آنکه میزبان، مکانی مجزا و خارج از فضاهای مسکونی جهت نگهداری حیوانات خانگی در اختیار مسافر قرار دهد.
 12. رعایت شئونات اسلامی، اخلاقی و قوانین حاکم بر جامعه و رعایت بهداشت فردی و اجتماعی توسط مسافر طی مدت اجاره الزامی است. زمان تخلیه و تحویل در حین رزرو به مسافر اعلام می‌شود، در صورت تاخیر در تخلیه جریمه یک شب اجاره اضافه اخذ خواهد شد. ویلاهای ثبت شده در سایت بوکینگ ویلا از نظر مالکیت ویلا با بررسی سند مالکیت آن ویلا مورد ارزیابی قرار میگیرد، و کیفیت ویلا در اکثر مواقع توسط نمایندگان شرکت مورد ارزیابی قرار میگیرد، اما در مواقع نادر امکان دارد به دلیل ثبت آنلاین ویلا توسط مالک یا شخص دارای سمت از سمت مالک آن، عکس‌های ارسالی توسط صاحب ویلا ملاک قرار گیرد که در این صورت صحت اظهارات، بر عهده صاحب ویلا یا نماینده وی می‌باشد و بوکینگ ویلا مسئولیتی در این مورد نخواهد داشت.
 13. استفاده شما و مرور و جستجوی شما در سایت بوکینگ ویلا با مسئولیت شخصى خود شما صورت مى‌گیرد. بوکینگ ویلا تعهدى در قبال خسارات مستقیم، اتفاقى، تبعى، غیر مستقیم و حقوقی و کیفرى، ناشى از دسترسى و استفاده شما از سایت بوکینگ ویلا ندارد. بوکینگ ویلا، سرویس حاضر را به همان شکلی که هست و بدون هرگونه تعهدی ارائه میکند.
 14. سایت بوکینگ ویلا در مورد عدم قطع شدن سایت، خالی از اشکال بودن آن، رفع اشکالات یا تطابق آن با نیازهای شما تعهدی ندارد. سایت بوکینگ ویلا برای اطلاع یافتن شما از مطالب مهم (دریافت پیام در صندوق پیام، املاک جدید، خبرنامه و ... ) به شما پیامک و ایمیل ارسال می کند. شما بدینوسیله موافقت خودرا با دریافت اینگونه پیام ها اعلام می دارید.
 15. کاربر قبول میکند کلیه شرایط و مقررات مربوطه، مندرج در این متن و باقی متون سایت بوکینگ ویلا را مطالعه و تایید نموده است. سایت بوکینگ ویلا ممکن است تغییراتی در این قوانین و مقررات (Terms of Use) اعمال کند که در این صورت، کاربران لازم است هر از چند گاهی از این صفحه دیدن نمایند تا از شرایط و الزامات جارى و لازم الاجرا مطلع شوند.
 16. مسافر موظف است اقامتگاه را در پایان مدت رزرو بصورت مرتب شده در حد عرف به میزبان تحویل دهد.
 17. در صورت مشاهده هر گونه تخلف از شرایط و مقررات سایت توسط میزبان، می توانید از طریق لینک‌هایی که به همین منظور در بخشهای مختلف سایت بوکینگ ویلا قرارداده شده است، اقدام نمایید.
 18. سایر قوانین رزرواسیون اینترنتی، در حدودی که قابلیت انطباق دارد مطابق با قانون تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران می باشد.

قوانين میزبانی در بوکینگ ویلا:

 1. میزبان تعهد و تضمین می نماید که مالک اقامتگاه ثبت شده است یا از طرف مالک دارای اختیارات قانونی ذی ربط می باشد و درصورتی که بواسطه نقض این تعهد، تضمین خسارتی متوجه شخص مالک عین یا منفعت ملک شود، میزبان متعهد است کلیه خسارات قانونی مربوطه را جبران نماید و مسئولیت پاسخگویی به حقوق و ادعای هر شخص مدعی بر عهده اوست.
 2. میزبان موظف است ملک مورد اجاره را در شروع مدت اجاره بصورت نظافت شده و مرتب تحویل مسافر دهد.
 3. میزبان میبایست اطلاعات شخصی کامل خود را اعم از تلفن ثابت ، آدرس محل سکونت ، موبایل شخص ثالث در موارد اضطراری و غیره را به هنگام ثبت نام در سایت منعکس نماید
 4. درج قیمت واقعی هر شب رزرو اقامتگاه الزامی بوده و دریافت هر گونه هزینه اضافه به مبلغ اظهار شده در سایت توسط مالک یا نماینده ذی‌صلاح وی تحت عنوان کمیسیون ، پورسانت ، حق دلالی وغیره مجاز نمی باشد.
 5. میزبان ملزم به ارائه امکانات و ملزومات اظهار شده در فایل منزل به مهمانان می‌باشد.
 6. میزبان میتواند در صورت عدم تخلیه ملک در زمان مقرر اقدام به اخراج و یا در صورت ادامه استقرار مسافران خارج از مدت اقامت رزرو شده نسبت به اخذ جریمه به ازای یک شب نماید.
 7. میزبان امکان استعلام سوء سابقه مهمان را از سایت ندارد.
 8. میزبان میبایست به شرایط و قوانین رزرو و کنسلی سایت و نحوه تسویه حساب ملزم باشد.
 9. میزبان پس از فرایند ثبت ملک خود در سایت، خود را ملزم به پاسخگویی به درخواست‌های رزروی که برایش ارسال میشود، میداند و می‌بایست حداکثر تا 30 دقیقه پس از ارسال درخواست رزرو آن را تعیین تکلیف نماید و در صورت عدم توجه بیش از 2 مرتبه به این امر، ابتدا از بوکینگ‌ویلا تذکر گرفته و در صورت ادامه وضعیت و عدم پاسخ‌دهی وضعیت ایشان معلق می‌گردد. بازگرداندن وضعیت معلق به فعال یا لغو عضویت، با تصمیم بوکینگ‌ویلا خواهد بود.
 10. با توجه به اینکه در صورت فعال سازی گزینه رزرو آنی، پرداخت مسافر بدون نیاز به تایید میزبان خواهد بود، میزبان تعهد می‌نماید که در صورت فعال نمودن گزینه رزرو آنی، نسبت به بروزرسانی لحظه‌ای تقویم خود اقدام نماید.
 11. در صورتی که پس از پرداخت مسافر و قطعی شدن رزرو، میزبان به هر علتی اقدام به لغو رزرو نماید، شامل جریمه 10% مبلغ کل رزرو به عنوان کمیسیون بوکینگ ویلا خواهد شد.
 12. میزبان اگر به هر دلیلی نخواهد ملک مورد نظرش خدمات دهی داشته باشد می‌بایست در پروفایل خویش اقدام به غیر فعال نمودن آن نماید.
 13. میزبانان می باید جهت اطلاع از تغییر رویه‌ها و مقرراتی که درسامانه اعمال می‌شود سایت بوکینگ ویلا را ملاحظه و در صورت نیاز با واحد امور میزبانان بوکینگ ویلا تماس بگیرند. این تغییرات از طریق پیامک یا نوتیفیکیشن به اطلاع ایشان خواهد رسید. مالکین و نمایندگان ذی‌صلاح محترم توجه داشته باشند که برای کلیه صورتحساب های صادره از طرف بوکینگ ویلا به اندازه ی کمیسیون دریافتی فاکتور رسمی صادر و در سامانه ی ۱۶۹ مکرر قانون اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم اظهار می‌‌گردد.
 14. میزبان قبول می‌کند کلیه شرایط و مقررات مربوطه، مندرج در این متن و باقی متون سایت بوکینگ ویلا را مطالعه و تایید نموده است.
 15. میزبان ملزم است از بین یکی از سه سیاست سهلگیرانه، متعادل و سختگیرانه که در زمان ثبت ویلا از ایشان سوال می‌شود، یک سیاست را انتخاب نموده و در صورت لغو رزرو متناسب با آن اقدام نماید و حق هرگونه اعتراض را از خود سلب می‌نماید
 16. در صورت بروز شرایط فورس ماژور (سیل، زلزله، بسته بودن مسیر و انسداد راه‌ها و مسیرهای منتهی به شهر محل اقامتگاه، شیوع بیماری همه گیر، شورش و انقلاب و ...) لغو رزرو بدون جریمه انجام خواهد شد.
 17. مسافر تا ۱ساعت پس از پرداخت وجه رزرو و یا بیعانه، حق لغو آن رزرو را بدون کسر جریمه دارد که در صورتی که از طرف بوکینگ ویلا وجهی به میزبان پرداخت شده باشد، میزبان موظف است کل وجه را به سایت بوکینگ ویلا مسترد نماید.
 18. تسویه حساب بوکینگ ویلا با میزبان، بعد از ورود مسافر و از طریق شماره شبای ثبت شده توسط میزبان در پنل کاربری ایشان انجام خواهد شد.
 19. بوکینگ ویلا صرفا در قبال خساراتی که واقعا میزبان بدلیل اشتباه بوکینگ‌ویلا در انجام وظایف و تعهدات در رابطه با خدمات خود متحمل گردیده است و تا سقف هزینه رزرواسیون طبق تاییدیه فاکتور مسئول می‌باشد و در قبال خسارات احتمالی که مسافر به اقامتگاه وارد نماید هیچگونه مسئولیتی ندارد.
 20. میزبان متعهد است با کلیه میهمانانی که از طریق وب سایت بوکینگ ویلا رزرو نموده اند قرارداد اجاره ی کوتاه مدت امضا نموده و وثایق مورد نیاز شامل کارت شناسایی و کارت ماشین از میهمان اخذ نماید و مسئوليت هرگونه اهمال و کوتاهی در انجام این امر راسا به عهده ی میزبان است.
 21. بوکینگ ویلا و هیچیک از مدیران، کارکنان و نمایندگان از سوی آن، مسنولیت و تعهدی در قبال موارد زیر ندارند: الف) هر گونه ضرر و زیان و خسارت مستقیم یا غیر مستقیم ناشی از اجرای مجازات یا ضرر و زیان تولید، افت درآمد، زیان قراردادی، ضرر و زیان وارده به شهرت ب) خطا و اشتباه مربوط به اطلاعات (توصیفی) (منجمله نرخ ها، امکانات و رتبه بندی) ویلا در سایت بوکینگ ویلا، ج) خدمات ارائه شده یا محصولات پیشنهاد شده توسط صاحب ویلا، د) هر گونه خسارت (مستقیم یا غیر مستقیم)، ضرر و زیان و هزینه های متحمل شده توسط میزبان یا میهمان یا میهمانان ناشی از، یا در رابطه با استفاده یا عدم توانایی استفاده از سایت بوکینگ ویلا ه) مصدومیت فردی، فوت، خسارت به اموال و دارایی، یا سایر خسارات (مستقیم، غیر مستقیم، یا ناشی از اجرای مجازات)، ضرر و زیان و هزینه های متحمل شده توسط میزبان، خواه بدلیل اقدامات قانونی، اشتباهات، نقض قانون، اهمال فاحش، سوء رفتار تعمدی، قصور، عدم انجام کار، شبه جرم یا تعهد و مسئولیت (کلی یا جزئی) منسوب به ویلا و صاحبان ویلا (کارکنان، مدیران، متصدیان، نمایندگان، یا شرکتهای وابسته)، میهمان یا میهمانان منجمله هر گونه لغو، رزرواسیون مازاد، اعتصاب، وضعیت فورس ماژور، یا هر رویداد دیگر خارج از کنترل بوکینگ ویلا
 22. سایت بوکینگ ویلا مسئولیتی در قبال ذخیره سازی و پشتیبان گیری از آگهی ها و تصاویر آگهی ها و همچنین نگهداری فایل‌ها روی سرور ندارد و در شرایط خاص ممکن است فایل‌های کاربران بدون اطلاع قبلی حذف گردند. فایل‌های ذخیره شده کاربران که ناقض شرایط و ضوابط بوکینگ‌ویلا باشند، بدون اطلاع قبلی حذف می‌شوند و کاربران حق هرگونه اعتراضی را در این زمینه از خود سلب و ساقط نمودند.
 23. اطلاعات وارد یا ویرایش شده توسط اعضاء بعد از تایید مدیر سایت در سایت بوکینگ ویلا نمایش داده می‌شود. حساب‌های کاربرانی که مورد سوء استفاده یا دستکاری قرار گیرند، بدون اطلاع قبلی حذف می‌شوند.
 24. هر یک از اعضا فقط می تواند یک حساب کاربری در بوکینگ ویلا داشته باشد، چنانچه بیش از یک حساب کاربری ثبت شود، حساب‌های جدیدتر به تشخیص بوکینگ‌ویلا حذف خواهند شد.
 25. امکانات و تجهیزاتی را که در تصاویر دیده می شود و یا در بخش امکانات به آن اشاره شده است (مثل: کولر گازی در هر اتاق، بخاری در هر اتاق، فوتبال دستی، میز بیلیارد، تلویزیون LCD، اینترنت، سیستم صوتی، سرویس بهداشتی فرنگی، استخر، سونا، جکوزی و ...) باید موجود و قابل استفاده باشد.

سیاستهای لغو رزرو:

 1. سیاست سهلگیرانه: تا 24 ساعت مانده به شروع اقامت کسر 20% از مبلغ کل رزرو و بازگشت باقی‌مانده مبلغ و کمتر از 24 ساعت به شروع اقامت کسر 50% شب اول به علاوه 10% مبلغ شبهای باقی مانده و بعد از شروع اقامت کسر شبهای سپری شده و به علاوه 10% مبلغ شبهای باقیمانده و بازگشت باقی وجه
 2. سیاست متعادل: تا 72 ساعت مانده به شروع اقامت کسر 20% از مبلغ کل رزرو وبازگشت باقی‌مانده مبلغ و از کمتر از 72 ساعت به شروع اقامت کسر شب اول به همراه 10% از مبلغ شبهای دیگر وبعد از شروع اقامت کسر دو شب اول و بازگشت باقیمانده
 3. سیاست سختگیرانه: تا 7 روز مانده به شروع اقامت کسر 20% از مبلغ کل رزرو وبازگشت باقی‌مانده مبلغ و از 7 روز تا 2 روز به شروع اقامت کسر شب اول به همراه 50% از مبلغ شبهای دیگر کمتر از 2 روز مانده کسر دو شب اول به علاوه 50% باقیمانده و بعد از شروع اقامت وجهی بازگشت داده نمیشود

توجه :

كساني كه به هر شكل در سامانه رزرو ايجاد مزاحمت و اختلال نمايند، اعم از ايجاد رزروهاي موقت متعدد يا تماسهاي تلفني و غيره، با استناد به قانون تجارت الکترونیک، قانون مجازات اسلامی و به عاملیت پلیس فتا ( پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ) و نیز دستگاه‌های قانونی و قضایی ذی‌ربط برخورد جدي صورت گرفته و مراتب جهت پيگيري به دستگاه قضايي ارجاع خواهد شد.